آرامش در زندگي

هماهنگی در زندگی

هماهنگی در زندگی

برای دستیابی به شادی،

به وجود آوردن هماهنگی در زندگی ضروری است.

واژه ی هماهنگی و تعادل، در این حالت، هم معنی هستند. اگر چرخ‌های خودروی شما بالانس نباشند؛ در ابتدا، اندکی می‌لرزند، و سپس لرزش آن‌ها بیشتر میشود؛ به گونه ای که روی بدنه ی خودرو نیز تاثیر می‌گذارد. اگر بالانس نبودن چرخ‌ها، برای مدتی طولانی، ادامه داشته باشد، سبب می‌شود که بلبرینگ‌ها و پلوس‌ها نیز فرسوده شوند.

همچنین در پایان، یکی از چرخ‌ها از جا درمی‌آید و حادثه ای جدی اتفاق می‌افتد.

هماهنگی - شادی

در زندگی شما نیز همین اصول به کار می‌روند. اگر زندگی شما، به مدتی طولانی، از هماهنگی لازم برخوردار نباشد؛ به وضعیت شغلی و روابط تان آسیب وارد می‌شود.

درست همان گونه که چرخ‌ها و بدنه ی خودروی شما، در این وضعیت می‌لرزد؛ اگر در زندگی نیز از هماهنگی لازم برخوردار نباشید؛ به تنش، نگرانی و ناامیدی دچار میشوید.

دستیابی به شادی واقعی را باید هدف کلی زندگی تان قرار دهید. شما باید از آرامش و اعتماد بنفس کافی برخوردار باشید و احساس کنید که بر همه ی جنبه‌های زندگی تان تسلط کامل دارید.

درست همانگونه که با بالانس کردن چرخ‌های خودرو، لرزش آن از بین می‌رود و برای سریع تر حرکت کردن با آن خودرو به انرژی کم تری نیاز است؛ وقتی شما نیز اندیشه‌ها، احساسات، عواطف، اهداف و ارزش‌های خودتان را با یکدیگر هماهنگ می‌کنید؛ در هر زمینه از زندگی تان عملکردی بهتر خواهید داشت.

برایان تریسی

FavoriteLoadingاین نوشته را به نوشته های مورد علاقه ی من اضافه کن

2 دیدگاه در “هماهنگی در زندگی

  1. سلام شهرزاد عزیز
    چه متن زیبایی . واقعاً چقدر زیبا گفته که “شادی زمانی پدید میاد که بین چیزی که فکر می‌کنین و می‌گین و آنچه بهش عمل می‌کنین ، هماهنگی برقرار باشه ”
    از همۀ انتخاب‌های خوبتون ممنونم شهرزاد عزیز
    ارادتمند – هومن کلبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *