آرامش در زندگي, مطالب الهام بخش, نوشته های من

اتفاق‌های بیرونی و تجربه‌های درونی

اتفاق‌های بیرونی و تجربه‌های درونی

آیا برای شما هم پیش آمده که گاهی وقتی حس خوبی دارید و در درون، احساس آرامش و شادمانی می‌کنید؛ همه چیز در بیرون به نظرتان خوشایند می‌آید و از تمام اتفاقات و کلا از زندگی خود لذت می‌برید… اما گاهی برعکس، وقتی حس خوبی ندارید و در درون احساس ناآرامی‌و ترس و اضطراب می‌کنید؛ در آن روز، مرتب با بدبیاری‌های گوناگون مواجه می‌شوید و با هر بدبیاری، حس تان نسبت به زندگی، بدتر و بدتر می‌شود….

به تازگی به جمله ای برخوردم که به نظرم خیلی جالب بود. و باعث شد به یاد تمام تجربه‌هایی بیفتم که به نمونه ای از آن در بالا اشاره کردم.

آن جمله این بود:

“As above, so below” 

این جمله به این موضوع اشاره دارد که هر چیزی که در یک سطح از واقعیت، اتفاق بیفتد، ممکن است در سطوح دیگر نیز اتفاق بیفتد. عالم درون و عالم بیرون ما به طور یکسان رفتار می‌کنند.

اتفاقهای بیرونی و تجربه‌های درونی

این جمله که ریشه و منشاء  آن به یونان باستان بر می‌گردد و یکی از هفت اصول فلسفه و مذهبی به نام هرمسیه (Hermeticism) می‌باشد؛ نشان دهنده ی این حقیقت است که «برای تحقق معجزات مختلف از یک چیز واحد؛ هر آنچه که در بالا هست، به هرآنچه که در پایین هست، مربوط می‌باشد و بالعکس».

این مفهوم به طور خلاصه می‌خواهد این را به ما بگوید که چیزهایی که ممکن است در نظر ما بسیار متفاوت به نظر برسند، در حقیقت می‌توانند دارای ویژگیهای کاملا مشابه باشند.

و ما می‌توانیم با مطالعه بر روی یک موضوع، در مورد موضوعات دیگر هم به اطلاعات خوبی دست پیدا کنیم. این دقیقا همان چیزی است که در نمونه‌های آماری انجام می‌شود. با بررسی بخش کوچکی از جمعیت میتوان، به تصمیم گیری برای کل آن جمعیت با ویژگیهای یکسان پرداخت.

حال اگر بخواهیم به این جمله از زاویه دیگری نگاه کنیم، به همان مقدمه ی صحبت مان بر میگردیم که شاید بیان دیگری از همان قانون جذب معروف هم باشد.

 هر چه در درون ما وجود دارد، در بیرون ما هم وجود دارد.

اگر ما در زندگی خود مدام کمبود، نارضایتی، تنش، اضطراب و بدبیاری‌های مختلف را تجربه می‌کنیم؛ این تا حد بسیار زیادی، بازتابی از آن چیزی است که در درون خود ما اتفاق می‌افتد.

این موضوع به ما یادآوری می‌کند که تا جایی که برایمان امکان دارد، مراقب درون و تمام تجربه‌های درونی خود باشیم تا بتوانیم تا اندازه ای که به خود ما مربوط می‌شود، دنیایی آرام تر و با تجربه‌های بیرونی شگفت انگیزتری برای خود بسازیم و خلق کنیم.

با کمک از : 

www.yourdictionary.com

www.mindvalleyacademy.com

www.mythirdeye.info

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *