داستان‌های واقعی الهام بخش

هر انسانی، بر روی این سیاره داستانی دارد.

قبل از آنکه کامل او را بشناسیم و داستانش را بشنویم، او را به راحتی قضاوت نکنیم.

چه بسا حقیقت، ما را شگفت زده کند.

مرور خاطرات و داستان‌‌های الهام بخش از انسان‌هایی که – چه در سطح یک شهر، چه در سطح یک کشور و چه در سطح جهانی – به نوعی شناخته شده، تاثیر گذار و الهام بخش هستند،

ضمن اینکه این امکان را به ما می‌دهد تا صفحاتی از کتاب داستان زندگی آن‌ها را ورق بزنیم و بخوانیم و مسیری را که تا موفقیت پیمودند را بهتر و روشن‌تر ببینیم؛

می‌توانند همچون چراغی، کوره‌راه پرابهامی‌را که برای رسیدن به هدف‌های‌مان در پیش داریم، برای‌مان روشن‌تر و دلپذیرتر سازند و نیروی مضاعفی برای دنبال کردن رویاهایمان به ما ببخشند.

پس با برخی از این داستان‌های واقعی الهام بخش همراه شوید:

داستان‌های واقعی الهام بخش


علی نصیریان

بازیگر پیش کسوت تاتر، سینما و تلویزیون ایران

علی نصیریان، ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ شمسی به دنیا آمد. وی از هنرستان هنرپیشگی تهران فارغ‌التحصیل شده است. فعالیت هنری‌اش را در ۱۳۲۹ با بازی در تآتر جامعهٔ باربد آغاز کرد. در سال ۱۳۳۵ جایزهٔ نخستین مسابقهٔ نمایش‌نامه‌نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد. فیلم گاو نخستین فعالیت سینمایی او بوده است. وی در ۱۳۸۰ به عنوان یکی ازچهره‌های ماندگار ایرانی در رشتهٔ بازیگری تئاتر و سینما شناخته شد.

از فیلمهای معروفی که علی نصیریان در آن بازی کرده اند، می‌توان به فیلم‌های:

گاو (کارگردان: داریوش مهرجویی… و این فیلم، نخستین فعالیت سینمایی اوست)، آقای‌هالو، هزار دستان (کارگردان: علی حاتمی)، سربداران (محمدعلی نجفی)، کفش‌های میرزا نوروز ( کارگردان: محمد متوسلانی – نویسنده: داریوش فرهنگ)، تاتر تلویزیونی سوزنبانان(کارگردانان: داریوش مؤدبیان، حسین فردرو) و بسیاری فیلمهای دیگر اشاره کرد.

اگر علاقمندید بیشتر با این هنرپیشه ی دوست داشتنی کشورمان بیشتر آشنا شوید، به نوشته ی داستان‌های واقعی الهام بخش (علی نصیریان) سری بزنید.


آنتوان دو سنت اگزوپری

نویسنده، خلبان

Antoine de Saint-Exuperyآنتوان دو سنت اگزوپری، نویسنده و خلبان مشهور فرانسوی است که تصویر او در دنیای ادبی فرانسه، به عنوان اسطوره و قهرمان دنیای فرهنگی و به عنوان کسی که توانست حس لطیف شاعرانه و نویسندگی و پروازهای جنگی اکتشافی را در کنار همدیگر تجربه کند، حک شده است.

در آثار او که همه حاکی از تجربه‌های شخصی است، تخیلهای نویسنده‌ای انساندوست دیده می‌شود که در دنیای وجدان و اخلاق به سر می‌برد و فلسفه‌اش را از عالم عینی و واقعی بیرون می‌کشد. شخصیت پرجاذبه سنت اگزوپری که نمونه واقعی بلندی طبع و شهامت اخلاقی بود، پس از مرگش ارزش افسانه‌ای یافت و آثارش در شمار پرخواننده‌ترین آثار قرار گرفت.

اگر دوست دارید بیشتر با او آشنا شوید، نوشته ی داستان‌های واقعی الهام بخش (آنتوان دو سنت‌اگزوپری) را بخوانید.

page-divider

استفان کاوی

نویسنده، سخنران، مدرس و مشاور

استفان کاوی
Stephen Covey

کاوی مقالات بسیاری در زمینه رهبری، کارایی فردی و سازمانی و روابط خانوادگی و اجتماعی تالیف کرده است. او سخنران زبردست و نویسنده برجسته ای است که همواره کتابهایش درصدر پرفروش ترین کتابهای مدیریتی قرار گرفته و به زبانهای مختلف منتشر شده است. او آموزش مدیران شرکتها را در همه سطوح وجهه همت خود قرار داده و تاکنون جوایز متعدد و چندین دکترای افتخاری کسب کرده است.

«استفان کاوی» کتاب «۷ عادت مردمان موثر» را ۲۶ سال پیش در سال ۱۹۸۹ نوشت و هنوز به عنوان یک کتاب تاثیرگذار در زمینه کسب و کار با ارائه درسهای قدرتمندی که به تغییر شخصی منجر خواهند شد، در دنیا مطرح است.

اگر علاقمندید در مورد این نویسنده ی برجسته بیشتر بدانید، به نوشته ی داستان‌های واقعی الهام بخش (استفان کاوی) سر بزنید…

page-divider

ناپلئون هیل

نویسنده، مدرس و سخنران انگیزشی

ناپلئون هیل
Napoleon Hill

ناپلئون هیل، از اولین طرفداران تفکر ذهنی مثبت، دارای پرفروشترین کتاب‌ها در این حوزه، مشاور چند رییس جمهور و سخنرانی انگیزشی بود و امروزه الهام بخش میلیونها انسان در سراسر جهان است.

هیل در سال ۱۹۳۷، معروف ترین کار خود به نام “بیندیشید و ثروتمند شوید” -که هنوز یکی از پیشروترین کتابها در کمک و انگیزه بخشی به خود است – را منتشر کرد. تمرکز هیل در این کتاب، فقط به طور ساده بر روی ثروت نبود، بلکه او راهنمایی‌ها و ایده‌هایی را برای دستیابی به هر هدفی از طریق اعتماد بنفس، شور و اشتیاق، همکاری و داشتن قدرت تحمل و بردباری ارائه نمود.

اگر علاقمندید با ناپلئون هیل بیشتر آشنا شوید، به نوشته ی داستان‌های واقعی الهام بخش (ناپلئون هیل) بروید.

page-divider

آکیو موریتا

بنیانگذار شرکت سونی

آکیو موریتا
Akio Morita

ممکن است شما تا به حال، نام «آکیو موریتا» (Akio Morita) را نشنیده باشید، اما بدون شک، نام «شرکت سونی» را شنیده اید.

اولین محصول این شرکت، پلوپز سونی بود که بیش از آنکه برنج را خوب بپزد، آن را می‌سوزاند! و تنها کمتر از ۱۰۰ دانه از این پلوپز به فروش رسید.

اما این اولین شکست، نه تنها او و سایر شرکایش را متوقف نکرد، بلکه آنها را با قدرت بیشتری برای ایجاد یک شرکت چند میلیارد دلاری به جلو راند.

آکیو موریتا می‌گوید: ” برای موفقیت، بایستی متفاوت بود. جوری که تا به حال هیچکس آنگونه نبوده است!”

اگر علاقمندید با او و اندیشه‌هایش در رابطه با موفقیت در کسب و کار بیشتر آشنا شوید، به برگه ی داستان‌های واقعی الهام بخش (آکیو موریتا) بروید.

منبع: http://www.budbilanich.com

page-divider

سوییچیرو هوندا
بنیانگذار شرکت هوندا (یکی از بزرگترین شرکتهای خودروسازی جهان):

honda
سوییچیرو هوندا

“داستان من، از زمانی شروع شد که برای یک مصاحبه ی شغلی به شرکت تویوتا رفته بودم.

من در این مصاحبه رد شدم! و گفتند که من برای این کار مناسب نیستم!!

اما من تسلیم نشدم و تصمیم گرفتم شرکتی تاسیس کنم که به رقابت با تویوتا بپردازد، و به اینصورت بود که هوندا متولد شد! و به این ترتیب، شرکت هوندا را از یک کلبه چوبی که در آن دوچرخه‌های موتوردار تولید می‌کرد، به یک شرکت چندملیتی تولیدکننده خودرو و موتورسیکلت تبدیل نمودم…”

منبع: inspirational stories

page-divider

محمدرضا شعبانعلی
معلم، نویسنده، فعال در حوزه ارتباطات، مذاکره و کسب و کار، و مدیر گروه متمم:

محمدرضا شعبانعلی
محمدرضا شعبانعلی

“یکی از نخستین بارهایی که به خارج از کشور رفته بودم، در وین، پیرمردی از من پرسید: بزرگترین رویای تو چیست؟

گفتم: «معلمی‌و نویسندگی». اما به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر کشورم، شغل بازرگانی را برگزیده ام.

پرسید: رویاهایت را چند فروختی؟ گفتم: مگر رویا فروختنی است؟

گفت: تو رویاهایت را به سازمانی که تو را استخدام کرده فروخته ای. اگر ماهی ٣٠٠ دلار حقوق بگیری یعنی سالی ٣۶٠٠ دلار و طی ٣٠ سال حدود ١١٠ هزار دلار. تو بزرگترین رویای زندگیت را ١١٠ هزار دلار فروختی!

و من شرمسار از خودم، ساعت‌ها به آن حرف می‌اندیشیدم.”

(پی نوشت: تصویری که می‌بینید مربوط به همان روزهاست – کنار دانوب – پشت عکس نوشته ام: «قیمت رویاهایم چقدر است؟ ۲۰۰۱ – لینز» )

منبع: روزنوشته‌های محمدرضا شعبانعلی

page-divider

جی. کی. رولینگ

نویسنده کتاب‌های “هری پاتر

J. K. Rowling
جی. کی. رولینگ

“من از یک مادر تنها با یک زندگی معمولی، به یک مولتی میلیونر تبدیل شدم! روزهای سختی را گذراندم تا به اینجا رسیدم. مرا مظهر واقعی داستان rags to riches می‌دانند. من در تمام روزهای سخت، سعی کردم تمام توجه خود را بر توانایی‌هایم و چیزهایی که برایم مهم بودند، متمرکز کنم.”

… موفقیت‌های شگفت سری‌های هری پاتر، بخاطر توانایی داستان سرایی او، به ما یادآوری می‌کند که هر آدمی‌استعدادهای نهفته ای در خود دارد که باید آنها را کشف کند، و به آنها اجازه دهد تا شکوفا شوند.

منبع: http://www.pickyourgoals.com

page-divider

والت دیزنی
خالق میکی ماوس، دیزنی لند و …

والت دیزنی
والت دیزنی

والت دیزنی، مرد رویاها بود. او رویاهای بزرگی را در سر می‌پروراند و سرانجام به رویاهای خود جامه ی واقعیت پوشاند.

اولین شرکت انیمیشن والت دیسنی ورشکسته شد. پس از آن از یک دفتر ویرایش اخبار اخراج شد چون او را فاقد تخیل لازم می‌دانستند!

اما او رویاهای بزرگی را در سر داشت و تسلیم نشد تا توانست محبوب ترین شخصیت‌های کارتونی جهان را بیافریند. بزرگترین رویای والت دیزنی، میکی ماوس بود که آن «رویا» را با میزان زیادی از «چشم انداز»، «برنامه ریزی» و «کار سخت» ترکیب کرد. و توانست به میکی ماوس و تمامی‌رویاهای دیگر خویش، یکی پس از دیگری جامه ی حقیقت بپوشاند.

اکثر مردم او را به عنوان یک انیمیتور و خالق میکی ماوس می‌شناختند، اما او به چیزی بیشتر از یک سرگرم کننده بودن فکر میکرد. نه برای اینکه بیشتر مرکز توجه قرار بگیرد، بلکه برای اینکه بتواند مخاطب را بیشتر هیجان زده کند و به خنده وا دارد و شاد کند. هوش سرشار او به همراه حس تجاری فوق العاده ای که از درک چیزی که می‌تواند برای عموم جذاب باشد داشت، او را قادر ساخت تا با ۴۰$ و چند ابزار طراحی، استودیو فیلم خود را راه اندازی کند که در آن توانست به تولید محبوب ترین کارتونهای دنیا بپردازد. رویای دیگر او، دیزنی لند یا دنیای والت دیزنی است که کودکان و بزرگسالان زیادی را با بازدید از خود شگفت زده می‌کند. والت دیزنی اصرار داشت که این پارک باید بزرگتر و تفریحی تر از همه پارکهای دیگر در جهان باشد. پارکی که نمیتوان فقط به آن یک شهربازی گفت.

منبع:http://magicstrategy.com

داستان‌های واقعی الهام بخش ادامه دارند …

4 دیدگاه در “داستان‌های واقعی الهام بخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *